• 19 sierpnia, 2022 04:44

Jak zmienić adres e-mail

ByTomasz Kowalczyk

gru 8, 2021
zdjecie wejscie na strone

Po problemie ze skrzynką odbiorczą zostałeś zmuszony do utworzenia nowego adresu e-mail. Z tego powodu teraz chciałbyś zmienić adres powiązany z twoimi kontami internetowymi.

W następnych paragrafach właściwie wyjaśnię, jak zmienić email na głównych kontach internetowych. Co Ty na to? Czy to jest dokładnie to, co chciałeś wiedzieć?

Uwaga: usiądź wygodnie, nie spiesz się i poświęć się czytaniu kolejnych akapitów. Postępuj zgodnie z instrukcjami, które mam zamiar Ci przekazać, spróbuj wprowadzić je w życie z urządzenia, które Cię interesuje. To powiedziawszy, pozostało mi tylko życzyć dobrej lektury.

Konto e-mail

Jeśli chcesz zmienić dane odnośnie konta e-mail, wystarczy przejść do sekcji dotyczącej Twoich danych kontaktowych, wybrać opcję zmiany i podać nowy adres e-mail, którego chcesz używać. Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje, czytaj dalej.

Jak zmienić email w Google.

Jeśli zastanawiasz się, czy możliwa jest zmiana maila Google w Gmail, odpowiedź jest niestety negatywna. Nie możesz zmienić adresu poczty Gmail na istniejącym już koncie e-mail Gmail.  Jeśli zarejestrowałeś konto z nazwą  np. jan.kowalski1982@gmail.com, to taka nazwa konta zostaje z Tobą dopóki będziesz z niego korzystał.

Jeśli chcesz zmienić adres Gmail na nowy niż obecny, najlepszym rozwiązaniem będzie założenie nowego konta Google.

Pozytywną wiadomością jest fakt, że Google umożliwia dodanie nowego adresu e-mail do kontaktu.

Aby tego dokonać należy wykonać następujące kroki:

  1. Zalogować się na konto Gmail
  2. W sekcji “Dane osobowe” należy wybrać wybierz 
  • “Informacje dodatkowe”  
  • “E-mail” 
  • ”Zarządzaj adresami e-mail powiązanymi z Twoim kontem Google”.
  1. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Jak zmienić adres e-mail Apple ID

Screenshot zmiana Adresu email google
Screenshot Apple ID login
Jak zmienić adres email w Apple 2

Jeśli Twoim zamiarem jest zmiana adresu e-mail Apple ID, powinieneś wiedzieć, że możesz to zrobić tylko wtedy, gdy nowy adres e-mail jest już powiązany z Twoim kontem jako kontaktowy adres e-mail.

Kroki konieczne do zmiany adresu e-mail w Apple ID

Połączony z oficjalną witryną Apple, wprowadź dane powiązane z Twoim kontem w polach Adres e-mail i Hasło, a następnie kliknij ikonę strzałki skierowaną w prawo, aby się zalogować. Teraz kliknij przycisk Edytuj, zlokalizuj sekcję Informacje kontaktowe i wybierz opcję Dodaj. Następnie wprowadź swój nowy adres e-mail w odpowiednim polu i naciśnij przycisk Kontynuuj, aby zarejestrować i zweryfikować nowy adres e-mail.

Teraz ponownie kliknij przycisk Edytuj, wybierz opcję Zmień identyfikator Apple ID. Wprowadź nowy adres e-mail, który ma być używany w polu nazwa@example.com. Następnie kliknij przycisk Kontynuuj i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zweryfikować nowy adres e-mail i dokończ zmianę swojego Apple ID.

Jak zmienić e-mail do Apple ID na iPhonie?

Chcesz wiedzieć, jak zmienić pocztę e-mail na iPhonie? W takim przypadku weź Twój Iphone, dotknij ikony koła zębatego, aby uzyskać dostęp do ustawień iOS, dotknij swojego imienia wyświetlanego u góry i dotknij opcji nazwa, numery telefonów, e-mail.

Screenshot zmiana Apple ID Iphone

Teraz znajdź sekcję Informacje kontaktowe, naciśnij przycisk Edytuj, a następnie ikonę czerwonego kółka związaną z bieżącym identyfikatorem Apple ID i dotknij przycisku Kontynuuj. Następnie wprowadź nowy adres e-mail, którego chcesz użyć, w odpowiednim polu i dotknij przycisku Dalej, aby zapisać wprowadzone zmiany.

Social media

Jak zmienić e-mail na Instagramie

Aby rozpocząć, zaloguj się na swoje konto na Instagramie, dotknij ikony małego człowieka znajdującej się w dolnym menu. Na nowym wyświetlonym ekranie kliknij przycisk Edytuj profil (jeśli masz konto firmowe, kliknij przycisk Edytuj).

Screenshot Instagram adres email

Teraz zlokalizuj sekcję Informacje prywatne, dotknij adresu e-mail widocznego obok elementu E-mail, usuń adres e-mail wyświetlony w odpowiednim polu i wpisz nowy adres e-mail, którego chcesz użyć.

Aby zapisać zmiany i powiązać nowy adres e-mail z kontem na Instagramie, naciśnij przycisk ✓ (na przycisku Zakończ, jeśli masz iPhone’a).

Jak zmienić e-mail na Facebooku

Screenshot Dane logowania Facebook

Jeśli chcesz zmienić e-maile na Facebooku, uruchom aplikację społecznościową na Androida lub iOS i, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zaloguj się na swoje konto. Teraz naciśnij przycisk ☰, wybierz opcje Ustawienia i prywatność oraz Ustawienia z menu, które się otworzy i dotknij elementu Informacje osobiste, widocznego w sekcji Ustawienia konta.

W nowym wyświetlonym ekranie kliknij opcję Adres e-mail, wybierz pozycję Dodaj adres e-mail i wprowadź nowy adres e-mail, którego chcesz używać w polu Dodaj kolejny adres e-mail. Następnie wpisz hasło do swojego konta na Facebooku w odpowiednim polu i naciśnij przycisk Dodaj e-mail, aby zapisać zmiany. Następnie przejdź do swojej skrzynki odbiorczej e-mail, znajdź wiadomość e-mail wysłaną przez Facebook i naciśnij znajdujący się w niej przycisk Potwierdź, aby zweryfikować swój nowy adres e-mail.

Teraz zaloguj się ponownie do sekcji Adres e-mail swojego konta na Facebooku, dotknij głównej opcji E-mail, umieść znacznik wyboru obok nowego adresu e-mail i naciśnij przycisk Zapisz.

 Jak zmienić adres email na YouTube

Zastanawiasz się, czy można zmienić adres email na YouTube? W takim przypadku musisz wiedzieć, że odpowiedź jest pozytywna, ale aby odnieść sukces, musisz zmienić adres e-mail swojego konta Google. Twoje konto nie może być powiązane z adresem Gmail.

Screenshot logo YouTube

Zakupy online

Jak zmienić email na Amazonie

Screenshot panel Amazon
Screenshot logowanie Amazon

Aby zmienić email na stronie Amazon wejdź na stronę główną słynnego sklepu internetowego. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zaloguj się na swoje konto. Następnie kliknij pozycję Konta i listy i wybierz opcję Moje konto z menu, które się otworzy.

Na wyświetlonym nowym ekranie kliknij Ustawienia dostępu i zabezpieczeń, naciśnij przycisk Edytuj dla opcji e-mail i wprowadź nowy adres e-mail, który ma być używany w Amazon w polach Nowy e-mail, a następnie ponownie wprowadź nowy adres e-mail.

Teraz wprowadź hasło do konta w odpowiednim polu. Wpisz kod zabezpieczający wyświetlony na ekranie w polu. Wprowadź znaki i kliknij przycisk Zapisz zmiany. Wiadomość Pomyślnie zmieniłeś swoje konto potwierdzi, że adres e-mail powiązany z Twoim kontem Amazon został zmieniony.

Jak zmienić wiadomości e-mail w serwisie eBay?

Wszystko, co musisz zrobić, aby zmienić e-mail w serwisie eBay, to uzyskać dostęp do ustawień konta, wprowadzić nowy adres e-mail, którego chcesz używać, i zapisać zmiany. Powinieneś jednak wiedzieć, że ta opcja nie jest dostępna w aplikacji eBay na Androida i iOS.

To powiedziawszy, połączony z oficjalną witryną eBay, zaloguj się na swoje konto (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś), kliknij Witaj [imię] w lewym górnym rogu i wybierz opcję Ustawienia konta z menu, które się pojawi. Na nowo otwartej stronie znajdź sekcję Informacje osobiste i prywatność, wybierz element Informacje osobiste i w polu Informacje e-mail i dane kontaktowe kliknij przycisk Edytuj odnoszący się do Twojego adresu e-mail.

Teraz wprowadź nowy adres e-mail, który będzie używany w serwisie eBay w polach. Wprowadź nowy adres e-mail i Wprowadź ponownie adres e-mail. Wpisz kod weryfikacyjny wyświetlony na ekranie w odpowiednim polu i naciśnij przycisk Kontynuuj.

Aby zakończyć modyfikację adresu e-mail, przejdź do swojej skrzynki pocztowej. Znajdź wiadomość e-mail wysłaną przez serwis eBay i naciśnij znajdujący się w niej przycisk Potwierdź adres e-mail, aby zweryfikować swoją tożsamość i powiązać adres e-mail z kontem eBay.

Jak zmienić e-maile PayPal

Screenshot PayPal email

Aby zmienić wiadomości e-mail PayPal z komputera podłączonego do strony głównej usługi. Zaloguj się na swoje konto i kliknij ikonę koła zębatego, aby uzyskać dostęp do ustawień konta.

Na nowej otwartej stronie znajdź sekcję Adres e-mail, naciśnij przycisk +, wprowadź w odpowiednim polu nowy adres e-mail, który ma być powiązany z kontem PayPal, i kliknij przycisk Dodaj adres e-mail.

W ciągu kilku chwil otrzymasz od PayPal wiadomość e-mail z potwierdzeniem nowego adresu e-mail: naciśnij, a następnie znajdujący się w nim przycisk Potwierdź swój adres e-mail, wprowadź hasło do konta w odpowiednim polu i ponownie kliknij przycisk Potwierdź Twój adres e-mail, aby zweryfikować Twoją tożsamość i zakończyć dodawanie nowego adresu e-mail.

Po wykonaniu tej czynności ponownie przejdź do ustawień konta PayPal, znajdź pole Adresy e-mail i wybierz wcześniej dodany adres e-mail. Na nowym ekranie, który się pojawi, zaznacz pole wyboru Utwórz podstawowy adres e-mail, aby otrzymywać powiadomienia, i naciśnij przycisk Zmień adres e-mail. Na koniec kliknij opcję Usuń odnoszącą się do poprzedniego adresu e-mail i to wszystko.

Gry i rozrywka

Jak zmienić e-maile w Fortnite 

Aby kontynuować, połączony z witryną Epic Games, naciśnij przycisk Zaloguj, wprowadź swoje dane w polach Adres e-mail i Hasło, a następnie kliknij przycisk Zaloguj się teraz. Na nowej otwartej stronie kliknij swoje imię i nazwisko widoczne w menu znajdującym się u góry. Wybierz opcję Konto z wyświetlonego menu.

Teraz upewnij się, że wybrałeś element Ogólne, znajdź sekcję Informacje kontaktowe i adres i naciśnij swój obecny adres e-mail, a następnie wprowadź nowy adres e-mail w polu Nowy adres e-mail i kliknij przycisk Potwierdź.

Aby dokonać zmiany, zaloguj się do skrzynki odbiorczej swojego starego adresu e-mail. Znajdź wiadomość e-mail wysłaną przez Epic Games i zanotuj zawarty w niej kod bezpieczeństwa.

Następnie wprowadź odpowiedni kod w polu Kod zabezpieczający w witrynie Epic Games, naciśnij przycisk Kontynuuj. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zajrzeć do mojego poradnika, jak zmieniać e-maile w Fortnite.

Jak zmienić e-mail PS4

W pierwszym przypadku, połączony z oficjalną witryną PlayStation, kliknij przycisk Zaloguj się lub zarejestruj się teraz, wprowadź dane swojego konta PSN w polach Identyfikator logowania (adres e-mail) i Hasło, a następnie naciśnij przycisk Zaloguj się, aby się zalogować.

Na nowo otwartej stronie wybierz opcję Bezpieczeństwo, kliknij przycisk Edytuj dla opcji Identyfikator dostępu (adres e-mail), wprowadź nowy adres e-mail w odpowiednim polu i naciśnij przycisk Zapisz. Następnie wprowadź hasło do swojego konta PSN w polu Hasło i kliknij przycisk Kontynuuj, aby zapisać zmiany i zmienić adres e-mail swojego konta.

Jeśli wolisz zmienić adres e-mail PS4 ze smartfonów i tabletów, pobierz i uruchom aplikację PlayStation na Androida lub iOS, dotknij przycisku Zaloguj do PSN, wprowadź dane logowania w polach Login ID (adres e-mail) i Hasło, a następnie naciśnij Zaloguj się, aby zalogować się na swoje konto PSN.

Teraz dotknij słowa PS znajdującego się w dolnym menu, naciśnij element Ustawienia i na nowym wyświetlonym ekranie naciśnij przycisk ☰. Następnie wybierz opcję Bezpieczeństwo, naciśnij przycisk Edytuj powiązany z Twoim adresem e-mail i wprowadź nowy adres e-mail w polu E-mail.

Aby zapisać zmiany, naciśnij przycisk Zapisz, wprowadź hasło do konta PSN w odpowiednim polu, naciśnij przycisk Kontynuuj i gotowe. 

 

Jak zmienić e-mail w Spotify

Jak zmienić adres email Spotify
Jak zmienić adres email Spotify 2

Aby zmienić e-mail na Spotify ze smartfonów i tabletów, musisz połączyć się z oficjalną stroną słynnej usługi strumieniowania muzyki za pomocą przeglądarki zainstalowanej na Twoim urządzeniu (np. Chrome na Androidzie i Safari na iPhonie). W rzeczywistości, korzystając z aplikacji Spotify na Androida i iOS, nie można zmienić adresu e-mail powiązanego z Twoim kontem.

Aby kontynuować, połącz się ze stroną główną Spotify, dotknij przycisku ☰, wybierz opcję Zaloguj, wprowadź dane dostępu do swojego konta w polach Adres e-mail lub nazwa użytkownika i Hasło i naciśnij przycisk Zaloguj, aby się zalogować.

Teraz dotknij elementu Podsumowanie konta, wybierz opcję Profil. Na nowej otwartej stronie wprowadź swój nowy adres e-mail w polu E-mail. Następnie wprowadź hasło do konta w odpowiednim polu i dotknij przycisku Zapisz profil.

Jeśli wolisz kontynuować z komputera podłączonego do oficjalnej strony Spotify i kliknij element logowania, aby uzyskać dostęp do swojego konta. Teraz wybierz opcję Profil widoczną na pasku bocznym po lewej stronie, wprowadź swój nowy adres e-mail w polu E-mail. Wpisz hasło do konta, kliknij przycisk Zapisz profil i gotowe.

Tomasz Kowalczyk

Absolwent Technikum Informatycznego. Zawodowo związany z branżą IT. Od najmłodszych lat zainteresowany nowinkami technologicznych. Pasjonat jazdy konno, aktywny tata.