• 19 sierpnia, 2022 04:46

Jak zarządzać dwoma kontami na WhatsApp?

ByTomasz Kowalczyk

lut 7, 2022
Logo Whassap

Podobnie jak większość Twoich kolegów, Ty również masz dwa numery telefonów. Pierwszego używasz do prywatnej komunikacji, a drugiego używasz tylko do komunikacji zawodowej. Wraz z pojawieniem się WhatsApp utworzyłeś grupę w biurze, w której możesz wymieniać różne komunikaty biznesowe. Chciałbyś wiedzieć, czy istnieje sposób zarządzania dwoma kontami na WhatsApp na tym samym urządzeniu.

Cóż, jeśli to jest pytanie, na które chcesz odpowiedzieć, wiedz, że trafiłeś we właściwe miejsce we właściwym czasie! W następnych akapitach wyjaśnię, jak mieć dwa konta WhatsApp, używając kilku sztuczek. Pozwolą ci one zarządzać dwoma numerami jednocześnie na twoim urządzeniu. Mówię już, że nie można polegać na oficjalnej funkcji WhatsApp do przeprowadzenia tej operacji. Istnieje kilka rozwiązań, do których można się zwrócić.

Czy jesteś gotowy, żeby zacząć? Tak? Bardzo dobrze! Więc usiądź wygodnie, poświęć cały czas, aby skoncentrować się na przeczytaniu kolejnych akapitów. Co ważniejsze, spróbuj zastosować w praktyce „wskazówki”, które ci dam. Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć dobrej lektury i powodzenia we wszystkim!

Jak zarządzać dwoma kontami WhatsApp na Androidzie?

Screenshot Whatssap różne konta

Od jakiegoś czasu posiadasz smartfon z Androidem, który jest również wyposażony w obsługę dwóch kart SIM. Dzięki temu możesz bez żadnych szczególnych problemów korzystać z obu kart SIM. Jedynym poważnym problemem, jest niemożność korzystania z obu numerów telefonów w WhatsApp. Ta aplikacja pozwala zarządzać tylko jednym numerem na raz.


Wiem, nad czym teraz się zastanawiasz: jak mieć dwa konta WhatsApp na Androidzie? To bardziej niż uzasadnione pytanie i na szczęście dla Ciebie istnieje kilka praktycznych metod, z których możesz skorzystać, szczególnie dzięki ogromnej wszechstronności systemu operacyjnego Android

Jak to rozwiązać?

Pierwsze rozwiązanie, które polecam wypróbować, to aplikacja WhatsApp Business, która jest wersją aplikacji przeznaczoną dla firm i profesjonalistów. Chociaż, jak wspomniano, jest przeznaczony w szczególności dla firm i profesjonalistów, może z niego korzystać każdy i z tego powodu może być używany przez każdego w trywialny sposób, aby zarządzać drugim numerem WhatsApp w tym samym czasie, co główną aplikacją na ten sam smartfon.

Aby móc korzystać z WhatsApp Business, wystarczy pobrać ją ze Sklepu Play lub z alternatywnych sklepów dla urządzeń nie posiadających Google. Zainstalować, wyszukać na rynku swojego urządzenia, nacisnąć na jego ikonę. Możesz też połączyć się bezpośrednio z jednym z linków do pobrania, które podałem ci przed chwilą, aby zrobić najpierw) i naciśnij przycisk Instaluj.

Po zainstalowaniu wystarczy go otworzyć i przejść do normalnej konfiguracji WhatsApp. Tylko w tym przypadku będziesz musiał użyć drugiego numeru, który nie został jeszcze skonfigurowany w standardowej aplikacji WhatsApp. Po skonfigurowaniu możesz używać aplikacji do wysyłania i odbierania wiadomości, dokładnie tak, jak zwykle robisz to w WhatsApp.

Jak powiesz? Czy chcesz korzystać z aplikacji WhatsApp, a nie wersji Business? W takim przypadku możesz skorzystać z opcji klonowania aplikacji WhatsApp, korzystając z funkcji zintegrowanych z większością urządzeń z Androidem. Takich jak Samsung, Xiaomi czy HUAWEI. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, proponuję zajrzeć do mojego samouczka na temat.

Jak mieć dwa konta WhatsApp na iPhonie?

Screenshot Whatsapp i komputer

Przeszedłeś na najnowszy model iPhone’a i cieszysz się wygodą korzystania z dwóch kart SIM jednocześnie dzięki integracji obsługi e-SIM. Wkrótce jednak napotkałeś dość trudny problem do rozwiązania. Mianowicie brak możliwości korzystania z WhatsApp z obydwoma numerami telefonów, których używasz na swoim urządzeniu.

Z tego powodu zastanawiasz się, jak mieć dwa konta na WhatsAppie na iPhonie. Nie ma problemu. Również w tym przypadku możesz skorzystać z aplikacji WhatsApp Business.

Wystarczy pobrać aplikację z App Store, wyszukując ją i klikając jej ikonę. Możesz też połączyć się bezpośrednio z jednym z podanych wcześniej przeze mnie linków do pobierania) i naciskając przycisk Pobierz. Możesz zostać poproszony o zweryfikowanie swojej tożsamości za pomocą Face ID, Touch ID lub hasła Apple ID.

Alternatywnie, jeśli nie chcesz korzystać z aplikacji WhatsApp Business, ponieważ wolisz nie instalować specjalnej aplikacji dla swojego drugiego numeru. Być może dlatego, że używasz jej bardzo rzadko, mogę polecić korzystanie z WhatsApp Web za pomocą multi-funkcji urządzenia z poziomu przeglądarki internetowej.

Być może nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie w użyciu, ale jest to jedyne alternatywne rozwiązanie, z którego możesz skorzystać, jeśli WhatsApp Business Ci się nie podoba: niestety w tym przypadku koniecznie będziesz mieć drugie urządzenie do pierwszej konfiguracji konta WhatsApp. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak działa to rozwiązanie, możesz zajrzeć do mojego samouczka na ten temat, w którym szczegółowo wyjaśniam wszystkie kroki, które należy wykonać.

Jak mieć dwa konta WhatsApp na telefonie z dwiema kartami SIM?

W końcu kupiłeś swój bardzo pożądany telefon z dwiema kartami SIM, dzięki czemu możesz włożyć obie karty SIM do jednego urządzenia. Jesteś naprawdę bardzo zadowolony ze swojego wyboru. Możesz w końcu możesz nosić przy sobie tylko jeden smartfon, a przede wszystkim pod koniec dnia musisz naładować tylko jeden.

Czujesz się bardzo dobrze, ale wciąż istnieje wątpliwość, że nie udało Ci się w żaden sposób rozwiązać. Jak mieć dwa konta WhatsApp na telefonie z dwiema kartami SIM?

Jak pewnie zauważyłeś, nie możesz używać dwóch numerów jednocześnie na WhatsApp, ponieważ aplikacja nie pozwala na wpisanie drugiego numeru telefonu. Zastanawiasz się, jak mieć dwa konta WhatsAppie na tym samym telefonie komórkowym? Nie martw się, to jest bardziej niż uzasadnione pytanie i jestem tutaj, aby Ci pomóc.

Jeśli masz smartfon z Androidem z dwiema kartami SIM, sugeruję zajrzeć do dedykowanego rozdziału. Jeśli kupiłeś najnowszy iPhone, który obsługuje dwie karty SIM dzięki użyciu e-SIM, sugeruję zajrzeć do poprzedniego rozdziału, w którym znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

Tomasz Kowalczyk

Absolwent Technikum Informatycznego. Zawodowo związany z branżą IT. Od najmłodszych lat zainteresowany nowinkami technologicznych. Pasjonat jazdy konno, aktywny tata.