• 19 sierpnia, 2022 04:53

Jak zapisać wiadomość e-mail w PDF

ByTomasz Kowalczyk

gru 25, 2021
Logo PDF

Czy chcesz zapisywać ważne wiadomości e-mail otrzymane od współpracowników lub firm w formacie PDF?

Mogę ci pokazać w prosty sposób, jak zapisać wiadomość e-mail w formacie PDF. Jest to możliwe zarówno przy użyciu najpopularniejszych usług Web Mail, jak i poprzez aplikacje poczty e-mail na komputery, smartfony i tablety.

Dlatego też usiądź wygodnie i od razu zacznij koncentrować się na czytaniu poniższych instrukcji.

Jak zapisać e-mail w formacie PDF z Gmaila

Screen zapisać email w PDF w Gmailu

Z komputera

Czy korzystasz z Gmaila na komputerze i chcesz wiedzieć, jak w takim przypadku zapisać wiadomość e-mail jako plik PDF? Na początek otwórz przeglądarkę, której zwykle używasz na swoim komputerze (np. Chrome), połącz się ze stroną główną usługi i zaloguj się na swoje konto (jeśli to konieczne).

Czy chcesz wiedzieć, jak zapisać wiadomość e-mail jako plik PDF z Gmaila? Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami. Możesz to zrobić zarówno z komputera, jak i ze smartfona i tabletu. To takie proste, nie masz się czym martwić, zaufaj mi.

Po zalogowaniu otwórz wiadomość e-mail, która Cię interesuje. Kliknij przycisk z trzema pionowymi kropkami znajdujący się w prawej górnej części wiadomości. Wybierz pozycję Drukuj z menu, które się otworzy, aby móc korzystać z wirtualnej drukarki w przeglądarce Pliki PDF (jeśli są).

Na stronie z podglądem wydruku, która w tym momencie jest Ci wyświetlana. Wybierz opcję Zapisz jako PDF z rozwijanego menu wyboru drukarki. Określ pozostałe dostępne ustawienia (układ, marginesy, ilość stron do wydrukowania itp. ), następnie kliknij Zapisz.

Korzystając z dodatkowego okna, które się otworzy, wskaż lokalizację, w której chcesz zapisać ostateczny plik PDF oraz nazwę, następnie Zapisz.

Jeśli nie używasz przeglądarki Chrome, możesz skorzystać ze „standardowej” drukarki PDF zawartej w systemie Windows 10 lub macOS. Na przykład w pierwszym przypadku wystarczy wywołać polecenie drukowania i wybrać Microsoft Print to PDF jako używaną drukarkę; w drugim wystarczy również wybrać polecenie drukowania. Następnie element do zapisania jako PDF z rozwijanego menu znajdującego się w lewym dolnym rogu.

Jeśli następnie używasz starej wersji systemu Windows bez zintegrowanej drukarki PDF, możesz polegać na narzędziach innych firm. Np. wirtualna drukarka PDF doPDF, o której szczegółowo opowiedziałem w moim samouczku dotyczącym drukowania do formatu PDF.

Ze smartfona

Screenshot zapisanie jako PDF email z Iphona

Jeśli natomiast zazwyczaj korzystasz z Gmaila na smartfonach i tabletach, korzystając z oficjalnej aplikacji dostępnej na Androida i iOS/iPadOS, aby zapisać wiadomość w formacie PDF, wykonaj następujące czynności: otwórz wiadomość, którą zamierzasz zapisać w formacie PDF w aplikacji Gmaila.

Po wyświetleniu wiadomości e-mail dotknij przycisku z trzema kropkami w prawym górnym rogu i wybierz pozycję Drukuj z menu.

W tym momencie, jeśli korzystasz z systemu Android, wybierz opcję Zapisz jako PDF lub opcję Zapisz jako PDF. Wskaż strony składające się na wiadomość e-mail że zamierzasz zapisać. Kliknij przycisk PDF znajdujący się w prawym górnym rogu i określ lokalizację na urządzeniu, aby wyeksportować dokument.

Jeśli z drugiej strony używasz iPhone’a / iPada, dotknij elementu AirPrint w wyświetlonym menu, a następnie wybierz wszystkie strony składające się na wiadomość e-mail, którą chcesz zapisać, wykonaj długie dotknięcie podglądu wiadomości e-mail , dotknij ponownie „podgląd przeniesiony na pierwszy plan”, a następnie naciśnij przycisk udostępniania (ten z kwadratem i strzałką) w prawym górnym rogu. Na koniec wybierz opcję Zapisz do pliku i wskaż, gdzie chcesz zapisać plik PDF wiadomości e-mail.

Jak zapisać e-mail programu Outlook w formacie PDF

Zobaczmy teraz, jak zapisać wiadomość e-mail programu Outlook w formacie PDF. Poniżej znajdują się instrukcje dotyczące zarówno usługi Outlook.com Web Mail, jak i poczty e-mail Microsoft Outlook dla systemów Windows i macOS.

Screenshot zapisanie e-maila jako PDF z programu Outlooka

Jeśli korzystasz z usługi Outlook.com Web Mail i zamierzasz zapisać wiadomość e-mail w formacie PDF z tej ostatniej. Uzyskaj dostęp do tej ostatniej i otwórz wiadomość e-mail, którą chcesz zapisać w formacie PDF.

Następnie kliknij przycisk […] znajdujący się w prawym górnym rogu i wybierz opcję Drukuj z menu, które się pojawi, aby wywołać wirtualną drukarkę dla plików PDF przeglądarki.

Następnie kliknij przycisk Drukuj znajdujący się u góry i po wyświetleniu podglądu wydruku zapisz plik PDF wiadomości e-mail.

Jeśli Twoja przeglądarka nie ma zintegrowanej drukarki PDF, możesz polegać na systemowej drukarce PDF lub narzędziach innych firm.

Outlook dla Windows i MacOS

Screenshot zapisanie e-maila jako PDF z Windowsa

Aby zapisać wiadomość e-mail jako plik PDF za pomocą klasycznego programu Outlook dla systemu Windows i macOS. Pierwszym krokiem, który musisz wykonać, jest uruchomienie programu i wybranie wiadomości e-mail do wydrukowania. Następnie kliknij menu Plik w lewym górnym rogu i wybierz pozycję Drukuj na nowym ekranie, który zostanie Ci zaproponowany.

Gdy w dolnej części okna programu pojawi się treść wybranej wiadomości. Kliknij przycisk Więcej i z wyświetlonego menu wybierz opcję Drukuj, aby wywołać wirtualną drukarkę plików PDF na komputerze.

Outlook dla smartfonów i tabletów

Zobaczmy teraz, jak zapisać wiadomość e-mail jako plik PDF za pomocą aplikacji Outlook na smartfony i tablety. Na początek weź urządzenie, uruchom aplikację Outlook i zaloguj się na swoje konto (w razie potrzeby).

Następnie zlokalizuj wiadomość e-mail, którą chcesz zapisać jako PDF, wybierz ją, dotknij przycisku […] u góry ekranu i wybierz opcję Drukuj rozmowę z menu, które się pojawi, aby wywołać wirtualną drukarkę dla Pliki PDF z Twojego urządzenia.

Co do reszty, postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi zapisywania wiadomości e-mail w formacie PDF na Androida i iOS.

Jak zapisać wiadomość e-mail w formacie PDF z Androida

Czy chcesz dowiedzieć się, jak zapisać wiadomość e-mail jako plik PDF z systemu Android? Aplikacja do obsługi wiadomości e-mail i oferowane przez nią funkcje mogą się różnić w zależności od marki i modelu urządzenia. W każdym razie nie martw się, postaram się podać wskazówki, które są poniekąd ważne dla wszystkich urządzeń.

To powiedziawszy, uruchom aplikację e-mail, której używasz na swoim urządzeniu, i otwórz wiadomość, aby zapisać jako plik PDF. Następnie naciśnij przycisk Menu (zazwyczaj jest to ta z trzema kropkami lub poziomymi liniami). Wybierz opcję drukowania, wybierz wirtualną drukarkę dla plików PDF na Androida. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, które już podałem w rozdziale o Gmailu: kroki do podjęcia są zawsze takie same.

Jak zapisać wiadomość e-mail w formacie PDF z iPhone’a?

Czy chcesz wiedzieć, jak zapisać wiadomość e-mail jako plik PDF z iPhone’a (lub iPada) za pomocą Mail.

Na początek otwórz Pocztę, wybierz wiadomość e-mail do przekonwertowania na PDF. Dotknij ikony strzałki na dole, wybierz pozycję Drukuj z menu i użyj wirtualnej drukarki do plików PDF na iOS.

Tomasz Kowalczyk

Absolwent Technikum Informatycznego. Zawodowo związany z branżą IT. Od najmłodszych lat zainteresowany nowinkami technologicznych. Pasjonat jazdy konno, aktywny tata.