• 19 sierpnia, 2022 03:20

Jak uzyskać dostęp do Instagrama

ByTomasz Kowalczyk

sty 9, 2022
reka ktora uzywa instargramu

Chcesz dowiedzieć się jak uzyskać dostęp do Instagrama ? Wszyscy Twoi znajomi opowiadali Ci o Instagramie? To bardzo popularna sieć społecznościowa, za pomocą której możesz udostępniać zdjęcia, filmy, tworzyć transmisje na żywo i publikować Stories.

Nie pamiętasz już, jak zalogować się do tej popularnej sieci społecznościowej. Nie martw się, jestem tutaj i mogę Ci pomóc w mgnieniu oka. Czy chcesz wiedzieć, jak uzyskać dostęp do Instagrama za pomocą przeglądarki, której używasz do przeglądania na swoim komputerze? Czy chciałbyś mieć dostęp do Instagrama za pomocą aplikacji na smartfona?

W tym samouczku moim zadaniem będzie poprowadzenie Cię krok po kroku, a także jasne wyjaśnienie, jak uzyskać dostęp do Instagrama. Nie martw się, jeśli jesteś nowy w technologii i nigdy wcześniej nie korzystałeś z aplikacji. Przekonasz się, że postępując zgodnie z moimi instrukcjami, zobaczysz, że dostęp do Instagrama nie był niczym skomplikowanym. Możesz wtedy samodzielnie powtórzyć operację, kiedy tylko chcesz. Gotowy żeby zacząć? Miłej lektury.

Jak uzyskać dostęp do Instagrama (Android / iOS / Windows)

Screenshot jak wejść na Instagrama z telefonu

Pierwszym krokiem, który musisz zrobić, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uzyskać dostęp do Instagrama jest upewnienie się, że aplikacja jest rzeczywiście obecna na smartfonie lub tablecie.

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do Instagrama ze smartfona, musisz już pobrać aplikację z Google App Store dla iOS, z Google Play dla Androida lub z Windows Phone Store dla urządzeń Windows Phone.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś i chciałbyś wiedzieć, jak to zrobić, od razu Ci to wyjaśnię. Najpierw wyszukaj aplikację w wirtualnym sklepie swojego urządzenia, wpisując w wyszukiwarce Instagram; po zidentyfikowaniu możesz zainstalować go w mgnieniu oka na swoim smartfonie, naciskając odpowiedni przycisk. Należy pamiętać, że na urządzeniach z systemem Windows Phone oficjalna aplikacja, którą należy pobrać. Nazywa się Instagram Beta i wciąż jest w fazie rozwoju.

Po poprawnym zainstalowaniu aplikacji Instagram wróć do głównego menu swojego urządzenia i uruchom aplikację Instagram, klikając jej ikonę (posiada ikonę aparatu stylizowaną na kolory zachodu słońca). Po zakończeniu tych wstępnych procedur możesz przejść do sedna sprawy. W kolejnych wierszach szczegółowo wyjaśnię, jak zalogować się do aplikacji.

Wpisując nazwę użytkownika (lub e-mail) i hasło, a następnie stukając w przycisk Zaloguj.

Przypominam również, że jeśli wcześniej zarejestrowałeś się na Instagramie za pośrednictwem swojego konta na Facebooku, zostaniesz poproszony o zalogowanie się przez portal społecznościowy Marka Zuckerberga: możesz to zrobić samodzielnie, naciskając przycisk Kontynuuj jako [Twoje imię i nazwisko na Facebooku] .

W ten sposób zalogowałeś się do Instagrama z aplikacji na wszystkich urządzeniach, na których jest on dostępny.

Jak zalogować się do Instagrama (Windows 10)

Screenshot Instagram Windows 10 pobranie aplikacji

Aplikacja Instagram jest również oficjalnie dostępna jako klient stacjonarny dla komputerów z systemem Windows 10.

Aby uzyskać dostęp do Instagrama z komputera, musisz najpierw sprawdzić, czy pobrałeś aplikację Instagram na Windows 10. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, wyjaśnię poniżej, jak to zrobić, krok po kroku.

Przede wszystkim na komputerze będziesz musiał wpisać Store w pasku wyszukiwania systemu Windows, który znajdziesz w korespondencji z klawiszem Windows.

Teraz klikamy w pierwszy wynik wyszukiwania, uruchamiając tym samym wirtualny sklep Windows. Następnie uruchomiając sklep Windows wpisz Instagram w wyszukiwarce na górze, zgodnie z pozycją Szukaj.

Po zidentyfikowaniu aplikacji wystarczy kliknąć przycisk Pobierz, aby pobrać aplikację Instagram na swój komputer. Kolejno wystarczy nacisnąć przycisk Start, aby uruchomić aplikację Instagram w systemie Windows 10

Zaraz po uruchomieniu aplikacji zostaniesz najpierw poproszony o zalogowanie. Również w tym przypadku jest to bardzo proste. Aby uzyskać dostęp do Instagrama za pośrednictwem aplikacji Windows 10, możesz to zrobić, wprowadzając nazwę użytkownika i hasło.

Jeśli zarejestrowałeś się już na Instagramie za pośrednictwem swojego konta na Facebooku, zostaniesz poproszony o zalogowanie się w systemie Windows 10. Aby to zrobić, po prostu kliknij przycisk Kontynuuj jako [Twoje imię i nazwisko na Facebooku].

Jak uzyskać dostęp do Instagrama (z przeglądarki internetowej)

Screenshot Instagram Login w przeglądarce internetowej

Ponieważ aplikacja Instagram nie jest oficjalnie dostępna na Macu, jednym z najlepszych sposobów uzyskania dostępu do Instagrama na Macu jest dostęp za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Ta procedura w rzeczywistości nie jest przeznaczona wyłącznie dla komputerów Mac i można ją również wykonać z przeglądarki pulpitu na komputer PC. Konfigurując się jako alternatywną metodę uzyskiwania dostępu do Instagrama z komputera, w prosty i szybki sposób, unikając instalacji aplikacji Instagram w systemie Windows 10.

Funkcje Instagrama dostępne za pośrednictwem przeglądarki są prawie takie same, jak aplikacja na Windows 10. Dzięki temu możliwe będzie przeglądanie zdjęć i filmów innych użytkowników, komentowanie i polubienie ich. Jednak w przeciwieństwie do aplikacji Instagram na Windows 10, korzystając z Instagrama z przeglądarki nie będzie możliwe przeglądanie sekcji Trendy w aplikacji oraz nie będzie możliwe przeglądanie własnych Stories lub tych opublikowanych przez innych użytkowników fotograficznego portalu społecznościowego . Jest to zatem wersja Instagrama ograniczona tylko do przeglądania i tylko do zdjęć i filmów publikowanych w profilu użytkownika.

Po sformułowaniu tych przesłanek mogę szczegółowo wyjaśnić, jak uzyskać dostęp do Instagrama z przeglądarki internetowej, jest to bardzo proste.

Najpierw otwórz przeglądarkę, której używasz do nawigacji (na przykład Google Chrome lub Safari). Wpisz www.instagram.com w pasku adresu, aby połączyć się ze stroną główną sieci społecznościowej.

Będziesz wtedy mógł połączyć się z główną stroną Instagram, przez którą możesz się zalogować, postępując zgodnie z moimi instrukcjami. Przy pierwszym dostępie strona internetowa Instagram poprosi o rejestrację. Następnie kliknij element logowania znajdujący się na dole, odpowiadający elementowi Czy masz konto?

Strona zostanie następnie zaktualizowana, aby odesłać Cię z powrotem do sekcji Instagram w celu zalogowania się z Internetu. Następnie możesz wpisać swoją nazwę użytkownika i hasło w odpowiednich polach tekstowych. Po zakończeniu kliknij Zaloguj się, aby zalogować się do sieci społecznościowej.

Alternatywnie, wracając do strony głównej, możesz nacisnąć przycisk Zaloguj przez Facebooka, który będzie używany do logowania się do sieci społecznościowej, jeśli wcześniej zarejestrowałeś się na Instagramie za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku

Jak zalogować się do Instagrama (przez agenta użytkownika)

Screenshot jak zalogować się do instagramu z agenta użytkownika

Oprócz metod wymienionych powyżej istnieje alternatywna metoda, która umożliwia dostęp do Instagrama z komputera za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Umożliwiając korzystanie z niektórych dodatkowych funkcji zarezerwowanych w inny sposób dla aplikacji Instagram na urządzenia mobilne.

Ta metoda polega na użyciu rozszerzenia przeglądarki, które poprzez modyfikację agenta użytkownika „oszukuje” oficjalną witrynę Instagrama, aby uwierzyła, że ​​korzysta z przeglądarki na smartfonie lub tablecie.

  • Chrome: dostępne jest bezpłatne rozszerzenie User-Agent Switcher. Kliknij ikonę User-Agent Switcher znajdującą się w prawym górnym rogu (symbol arkusza z czarną maską ). Następnie z otwartego menu wybierz klienta użytkownika urządzenia przenośnego (np. Android > Android Kitkat). Po zalogowaniu się do Instagrama poprzez zmianę agenta użytkownika, możesz skorzystać z funkcji urządzenia mobilnego sieci społecznościowej.
  • Firefox: dostępne jest bezpłatne rozszerzenie User-Agent Switcher. Po pobraniu połącz się z instagram.com. Teraz kliknij ikonę User-Agent Switcher znajdującą się w prawym górnym rogu. Zmień domyślnego agenta użytkownika (Firefox) na urządzenie mobilne. W ten sposób możesz zalogować się do Instagrama tak, jakbyś używał smartfona lub tabletu.
  • Safari: w przeglądarce Mac nie trzeba instalować dodatkowych rozszerzeń, aby zmodyfikować agenta użytkownika. Następnie kliknij menu Safari> Preferencje. W oknie, które zostanie otwarte, wybierz kartę Zaawansowane i umieść znacznik wyboru obok pozycji menu. Pokaż programowanie na pasku menu: możesz aktywować menu za pomocą narzędzi programistycznych Safari. Następnie połącz się z instagram.com i przed wejściem na stronę przejdź do menu Rozwój> Agent użytkownika. Następnie należy wybrać agenta użytkownika związanego z Safari – iOS.

Tomasz Kowalczyk

Absolwent Technikum Informatycznego. Zawodowo związany z branżą IT. Od najmłodszych lat zainteresowany nowinkami technologicznych. Pasjonat jazdy konno, aktywny tata.