• 19 sierpnia, 2022 05:01

GIF-y na Instagramie: jak je umieścić?

ByTomasz Kowalczyk

sty 24, 2022

Zanim wyjaśnię, jak umieścić GIF-y na Instagramie, muszę podać kilka wstępnych informacji przydatnych do prawidłowego zakończenia tej operacji.

W rzeczywistości musisz wiedzieć, że Instagram umożliwia przesyłanie GIF-ów w Stories. Co pozwala wykorzystanie ich jako naklejek do naklejania na zdjęcia i filmy, po wybraniu ich z odpowiedniej bazy danych serwisu GIPHY, partnera serwisu społecznościowego

Jeśli chodzi o posty, to jednak warto wiedzieć, że Instagram jeszcze jakiś czas temu pozwalał na wgrywanie GIF-ów także w tej sekcji profilu. W chwili pisania tego nie jest to już możliwe: pliki z rozszerzeniem .gif rozszerzenia nie są bardziej obsługiwane.

Możliwe jest jednak zaimplementowanie alternatywnego rozwiązania: jak dokładniej wyjaśnię w rozdziale poświęconym tematowi. Istnieje możliwość przekonwertowania GIF-a na wideo i tym samym opublikowania go w postach na Instagramie w formie wideo (nawet z komputera).

Przed kontynuowaniem upewnij się również, że zaktualizowałeś Instagram na swoich urządzeniach, aby móc korzystać ze wszystkich najnowszych funkcji.

Jak umieścić GIF-y na Instagramie w Stories

Screenshot jak dodać relacje na Instagramie

Jeśli chcesz zacząć, oto jak umieścić GIF-y w relacjach na Instagramie.

Następnie uruchom aplikację sieci społecznościowej na smartfonie i, jeśli to konieczne, zaloguj się na swoje konto. W tym momencie przesuń palcem od lewej do prawej w menu głównym. To uruchomi aparat na Instagramie i rozpocząć tworzenie historii.

Następnie naciśnij symbol białego koła, aby zrobić zdjęcie, lub przytrzymaj go, aby nagrać wideo. Możemy również nacisnąć ikonę galerii znajdującą się w lewym dolnym rogu i utworzyć Historię przy użyciu zdjęć lub filmów.

Alternatywnie, jeśli chcesz stworzyć tekstową historię, naciśnij przycisk Aa, aby użyć narzędzia Utwórz, a następnie wybierz styl i kolor preferowanej czcionki, klikając opcje dostępne u góry (np. Pogrubienie, Nowoczesna, Neon itp. ). Używając selektora kolorów w prawym dolnym rogu, wpisz tekst i naciśnij przycisk Dalej, aby potwierdzić wstawienie.

W razie wątpliwości lub problemów zajrzyj do mojego poradnika, w którym wyjaśniam, jak tworzyć Stories na Instagramie.

Gdy to zrobisz, aby dodać jeden lub więcej GIF-ów, naciśnij symbol naklejki znajdujący się w prawym górnym rogu, aby otworzyć menu naklejek, które są również używane do dodawania ankiety, hashtagu i wielu innych, oprócz GIF-ów.

Aby dodać GIF, naciśnij wpis o tej samej nazwie: będziesz miał dostęp do całego archiwum GIPHY, jednego z największych portali poświęconych animowanym obrazom. Gdy to zrobisz, na nowym ekranie, który się otworzy, użyj pola tekstowego Wyszukaj w GIPHY, aby wyszukać i zlokalizować GIF, którego chcesz użyć wśród proponowanych, i dotknij go, aby dodać go do swojej historii.

Możesz także przeciągnąć dodany GIF do dowolnej części Story i powiększać i pomniejszać palcami, aby go powiększyć lub pomniejszyć. Jeśli końcowy wynik Cię nie satysfakcjonuje i chcesz usunąć GIF, dotknij go długo i przeciągnij do ikony kosza na dole.

Na koniec, po zakończeniu dostosowywania Story, naciśnij element Your Story na dole, aby opublikować treści, które stworzyłeś w Instagram Stories.

Jak umieszczać filmy GIF-y na Instagramie

Screenshot jak dodać gif na Instagramie

Zgodnie z przewidywaniami we wstępnym rozdziale tego samouczka. W chwili pisania tego tekstu nie jest już możliwe publikowanie GIF-ów na Instagramie w postach.

Możliwe jest jednak „obejście” tego ograniczenia poprzez konwersję GIF-a na wideo za pomocą specjalnej usługi.

 Jako przykład w tym samouczku opowiem Ci, jak korzystać z narzędzia online CloudConvert, z którego możesz korzystać przez przeglądarkę na dowolnym urządzeniu i systemie operacyjnym.

Alternatywnie, jeśli korzystanie z tego narzędzia nie jest dla Ciebie. Możesz znaleźć inne ważne rozwiązania w moim samouczku, jak przekonwertować GIF na wideo.

Android/iOS

Aby przekonwertować GIF na wideo za pomocą smartfonów i tabletów z systemem Android i iOS. Połącz się z witryną CloudConvert przez przeglądarkę, aby skorzystać z tej bezpłatnej usługi online.

Aby z niego skorzystać, naciśnij przycisk Wybierz plik i wybierz GIF do konwersji z galerii urządzenia. Następnie w obszarze Konwertuj na wybierz format eksportu Wideo> MP4, korzystając z odpowiedniego menu rozwijanego. Teraz dotknij przycisku Konwertuj i poczekaj na zakończenie automatycznej konwersji. Na koniec naciśnij przycisk Pobierz, aby pobrać wideo, które znajdziesz w folderze Pobrane.

W systemie iOS / iPadOS może być wymagana dodatkowa czynność, aby zapisać wideo w aplikacji Plik. Jeśli korzystasz z Safari, naciśnij przycisk AA, aby przejść do sekcji pobierania przeglądarki. Po wykonaniu tej czynności zlokalizuj pobrany plik, dotknij go, a następnie przycisku z ikoną udostępniania. Na koniec kliknij przycisk Zapisz wideo, aby zapisać go w folderze Pobrane na swoim urządzeniu.

Po przekonwertowaniu GIF-a na wideo uruchom aplikację Instagram na smartfonie. Zaloguj się na swoje konto (jeśli to konieczne), naciśnij przycisk + i dotknij elementu Post. Teraz wybierz wideo z galerii urządzenia, naciśnij przycisk Dalej dwa razy z rzędu, a na koniec dotknij elementu Udostępnij, aby opublikować wideo w postach na Instagramie.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub problemy, przeczytaj mój tutorial, w którym wyjaśniam, jak publikować na Instagramie. 

PC

Możesz użyć narzędzia online udostępnionego przez CloudConvert również z komputera PC, jeśli chcesz przekonwertować GIF na wideo ze swojego komputera, aby opublikować go na Instagramie za pomocą jego oficjalnej strony internetowej lub aplikacji dla systemu Windows.

Dlatego podłączony do strony głównej CloudConvert, kliknij przycisk Wybierz plik i zaimportuj GIF z komputera. Teraz z menu rozwijanego Konwertuj na wybierz pozycje Wideo> MP4 i naciśnij przycisk Konwertuj. Po zakończeniu konwersji naciśnij przycisk Pobierz, aby zapisać wideo w pamięci komputera.

W tym momencie podłączamy do Instagrama i naciskamy przycisk (+), aby wybrać plik do przesłania (Wybierz z komputera). Teraz naciśnij przycisk Dalej dwa razy z rzędu, a kiedy będziesz gotowy do opublikowania filmu, naciśnij przycisk Udostępnij.

Jak umieścić niestandardowe GIF-y na Instagramie

Screenshot jak dodać niestandardowy Gif przez Giphy

Zastanawiasz się, jak umieścić swoje GIF-y na Instagramie, ponieważ chciałbyś opublikować utworzone przez siebie GIF-y w znanej multimedialnej sieci społecznościowej?

Zgodnie z przewidywaniami jedynym możliwym rozwiązaniem jest przesłanie na GIPHY.com Gifa do opublikowania w Stories.

Po utworzeniu spersonalizowanego GIF-a w kształcie naklejki z aplikacją lub programem odpowiednim do tego celu, połącz się z oficjalną stroną internetową GIPHY.com i zarejestruj się za darmo, naciskając najpierw przycisk Zaloguj, a następnie przycisk Zarejestruj się.

Teraz zarejestruj się podając wszystkie wymagane dane (e-mail, nazwę użytkownika, hasło i potwierdzenie hasła) i naciśnij przycisk Zarejestruj się, po przejściu weryfikacji CAPTCHA. Ewentualnie zarejestruj się szybko, używając przycisków Zarejestruj się przez Facebooka lub Zarejestruj się przez Apple.

Gdy to zrobisz, pod koniec operacji kliknij przycisk Prześlij znajdujący się u góry, a następnie kliknij element. Wybierz plik, odpowiadający sekcji Naklejki. Na koniec, pod koniec przesyłania, naciśnij przycisk Prześlij do GIPHY, aby przesłać animowaną naklejkę utworzoną w bazie danych GIPHY.

Następnie wystarczy poczekać na zatwierdzenie naklejki: jeśli się powiedzie, zostanie zaindeksowana w bazie danych, a następnie rozpoznana przez Instagram. W rzeczywistości możesz go wyszukać w bazie danych GIF w Instagram Stories (ikona kwadratowej twarzy). Wpisując symbol @, a następnie swoją nazwę użytkownika GIPHY.

W razie wątpliwości lub problemów, a także aby uzyskać więcej informacji na temat możliwości tworzenia GIF-ów na Instagram, przeczytaj mój tutorial poświęcony konkretniej tematowi.

Tomasz Kowalczyk

Absolwent Technikum Informatycznego. Zawodowo związany z branżą IT. Od najmłodszych lat zainteresowany nowinkami technologicznych. Pasjonat jazdy konno, aktywny tata.